X
×

SEO Optimizasyon Nedir ?

inter Yazılım Teknoloji, 15 Aralık 2016 Perşembe
 SEO Optimizasyon Nedir ? Haberi için resim

Google arama motorunda gerçekleştirilen aramalarda kullanılan kelimelerin sonuçlarında sitenizin öncelikli olarak sıralanmasını sağlamak amacıyla arama motoruna yardımcı olmak adına yapılan tanımlamalar ve kurallar bütünü olarak tanımlamak mümkündür.

 

Seo çalışmasında sitenizin bu kelimeleri (TAG=Etiket=Keyword=Anahtar Kelime) içerdiğinin bilgisini google gibi arama motorları servislerine sunarak arama anı öncesinde bu kelimeler karşılığında sizin iddia sahibi olduğunuzu ifade edersiniz.Tabii ilk etapta bu yalnızca bir iddiadan ibarettir.tag etiketleri

Sizin bu iddianızın gerçek olup olmadığını Google vs sitenizi ziyaret ederek yazdığınız kelimeler ile yayınladığınız bilgileri karşılaştırır, yalnız bu bilgileri karşılaştırmakla kalmaz bu bilgilerin size özgün olup olmadığını geçmiş kayıtlarıyla karşılaştırarak bir kanaat sahibi olur ve hatta sitenizde bu iddia sahibi olduğunuz kelimelerin dışında farklı içerikleri tarayıp arşivler.

Arama motorlarının belirli belirsiz aralıklarla sitenizi ziyaret edip bilgi sahibi olmasını sağlarken ; arama motorunun işini kolaylaştıracak ancak aldatıcı olmayacak şekilde yapılandırılması başarılı bir seo optimizasyonudur ve sizi google dostu site olarak öncelikli listelenmeye aday yapacaktır.

Seo yalnızca etiket tanımlamaktan ibaret olmadığına göre SEO optimizasyonunda geçerli kurallara da dikkat etmek gerekecektir.

İçeriklerhazırlanırken dikkat edilmesi gereken kurallar için  Seo Editör ve İçerik Kuralları yazımıza bakabilirsiniz.

 Çoğu arama motoru , sitenizi Lynx'in göreceği şekilde göreceğinden sitenizi incelemek için Lynx gibi bir metin tarayıcısı kullanın. JavaScript, çerezler, oturum kimlikleri, frameler, DHTML veya Flash gibi özellikler sitenizin tümünü bir metin tarayıcıda görmenizi engelliyorsa, arama motorları da sitenizi taramakta zorlanabilir.   Arama botlarının sitelerinizi, site içindeki linkleri oturum kimlikleri  olmadan taramasına izin verin. Bu teknikler bağımsız kullanıcı davranışını izlemek açısından faydalı olur.

  Robots.txt dosyasını kullanın. Bu dosya tarayıcılara sunucunuzdaki hangi dizinlerin taranıp hangilerinin taranmayacağını bildirir. Yanlışlıkla Googlebot tarayıcısını engellememek için bu dosyanın siteniz için uygun tasarlandığından emin olun. Sitenizi ziyaret ettiklerinde nasıl davranacaklarını robotlara söylemek için http://www.robotstxt.org/wc/faq.html adresini ziyaret edin. Google Web Yöneticisi Araçlarında bulunan robots.txt analiz aracı ile dosyanızı doğru şekilde kullandığınızı test edebilirsiniz.

 

Yorumunuzu bırakın

Blog arşivi

Haber bülteni

Takkapı Kapı Üretim
Doyum Pide Salonları
Tektil Makineleri Portalı
Çözümsan Büro Makineleri
Kadırga Otel
Dolphin Kimya Geri Dönüşüm
Parkol Yemek Fabrikası
×

İletişim talebi